יום ה', ו’ בניסן תשע”ח
כמידי שנה, ילדי סביון, אוספים משלוחי מנות עבור חיילינו היקרים
19:59 (20/01/15) טל דיין
19:48 (20/01/15) טל דיין
17:29 (14/12/14) טל דיין
כסיכום ללימוד על השבת ב"מורשת", ערכה שכבת ז קבלת שבת שכבתית
20:03 (03/12/14) טל דיין
"צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר.וצריך שכל איש ידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה, ולהאיר את העולם כולו" (הרב קוק)
כרבע מיליון מתנדבים השתתפו באירועי יום הניקיון הבינלאומי ה-14, שנערכו בישראל ב-29.9.2014, בהובלת קק"ל. מבצעי ניקיון נערכו בלמעלה מ-220 רשויות מקומיות, ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים, והאירוע המרכזי נערך באשקלון, שהיתה מהערים המטווחות ביותר במבצע "צוק איתן". צילום: דפנה שפיגלמן
19:08 (03/12/14) טל דיין
במסגרת לימודי מדעי הסביבה התקיים השבוע יום למידה חוץ בית ספרי, באזור מאגר המים בסביון.
רשימת ספרי הלימוד לתשע"ה בחלוקה לפי שכבות גיל
12:06 (24/06/15) טל דיין
ביום שישי 9.11.12, זכינו לכבוד גדול, לארח את מי שאמונה על מערכת החינוך במדינת ישראל - הגברת דלית שטאובר וצוות ניהול המחוז. במסגרת הביקור, ביה"ס חשף בפני המנכ"לית את תהליך השינוי אותו אנו עוברים בהיבטים החינוכיים, החברתיים והפדגוגיים.במהלך הביקור צפתה המנכ"לית במגוון שיעורים שונים ובכיתות שונות, ובין היתר בשיעור המסכם פרויקט תקשובי ממושך ומרתק עבור ילדי כיתה ח בנושא המהפכה הצרפתית, ובו הודגמו כלים מתקדמים שאפשרו ביטוי ויצירתיות תוך חשיבה ביקורתית של התלמיד, דרך לוח שיתופי וירטואלי בו הוצגו המיצגים האינטראקטיביים והערכות העמיתים.עלינו להמשיך ולשאוף ולזכור תמיד ש"עוד שדות פורחים יש לפנינו , עוד הרים גבוהים וצונני פסגות" ...
השיר I'll remind you to fly , שנכתב על יד בטי ביילי, רכזת האנגלית והולחן על ידי אור טל, מכבד את חזונו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל הקורא למיצוי הפוטנציאל האישי שבנו, ולהגשמת החלומות האישיים. הפרויקט הבין לאומי בו משתתפות 37 מדינות אירופה מהווה פרויקט לימודי בו נחשפים הילדים לתרבות של המדינות האחרות. תלמידי בית הספר היו שותפים מלאים להפקתו של השיר.
לרגל יום הזיכרון ה-17 ליצחק רבין ז"ל, כל שכבות התלמידים (א-ט), ביצעו פעילויות כיתתיות מגוונות משולבות תקשוב. הנכם מוזמנים לצפות בתוצאות הסקר "מדד הסולידאריות" המקוון שקיימנו בסוף הפעילות, במדגם מהתוצרים שפותחו וכן מהתגובות בדיונים שהועלו ע"י התלמידים, בחדרי הכיתות שבמרחב המקצוע "חברה מורשת ואזרחות". צפייה מהנה !
קרא עוד...
ואלו הן התוצאות (וגם התמונות):
קרא עוד...
כתבה ששודרה בחדשות ערוץ 10, אודות תלמידי סביון-גני יהודה הלומדים שחמט
ברכות לבית הספר "סביון-גני יהודה" ולמירי בר כוכבא-רכזת שפה, על ייצוג שישה מאמרים בנושא מנהיגים ומנהיגות של ילדי שכבת ח' בעיתון המקוון הארצי!
מסע אל המצטיין שבכל אחד ואחת. לדעת, לגעת,להרגיש, לחקור,לדמיין,ליצור, וכל זה בעולם התוכן ש"בוער" בכל אחד ואחת מכם! בית ספר סביון גני יהודה רואה עצמו כמקדם מצוינות אישית וכמאפשר ערוצי למידה והעצמה בתחומי דעת שונים, ובאופנים שונים מתוך אמונה כי המצוינות טמונה בכולנו. הקישו על התמונה לקבלת פרטים נוספים.....
תמונות מהטקסים, מידע ופעילויות מתוקשבות ליום השואה והגבורה
מידע ופעילויות מתוקשבות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי האיבה
תלמידים ותלמידות יקרים, בשיעור זה, תקחו חלק בחידון תחרותי המיועד לכיתות ו-ט. החידון מורכב מחמש פעילויות שונות, פתרון מוצלח של פעילות אחת, מוביל לפעילות הבאה. התחרות היא בין כיתות החטיבה.
דבר המנהל ומקבץ תמונות מהפעילויות למען הקהילה בהן ילדי בית הספר סביון השתתפו.
תמונות מקבלת ספר תורה
התכנית "בתי הספר של החופש הגדול" התקיימה בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, מה-1 ביולי ועד 21 ביולי. תכנית זו היא ביטוי לתפיסה שמוביל משרד החינוך - "מחנכים מסביב לשעון" בשנת הלימודים ובחופשת הקיץ. צפו בסרטון קצרצר מהחוויה שלנו...
תלמידים ותלמידות יקרים, אלו שעות בהן מדינת ישראל עושה כל שביכולתה להגן על כולנו. אם מי מכם מרגיש לחץ, מצוקה או כל קושי אחר, אנחנו כאן בשבילכם. ניתן ליצור קשר עם צוות החינוך בכל עת. מצורף קישור לאתר פיקוד העורף ובו מידע מורחב ומקצועי ודרכי התגוננות.
זו שנה שנייה בה בית הספר סביון-גני יהודה מקיים תהליכי למידה שיתופית עם בית הספר אלזהרא בתמרה. השנה, במסגרת הנושא השנתי "האחר הוא אני", התלמידים למדו זה מזה על התייחסות התנ"ך, האגדות והקוראן, בעברית וערבית לשונה בחברה. התלמידים יצרו תוצרים מגוונים, למדו על מסר, מוסר השכל והחוקים שנכתבו לשיתוף וקבלה ולמדו שיעור חשוב בעבודה שיתופית וקבלת השונה.
בתכנית הלימודים "לומדים לאכול גיאוגרפיה" נהנים שכבות ז-ט, משיעורי גיאוגרפיה עם דגש על קיימות וסביבה, באמצעות פעילויות חווייתיות של בישול וחקלאות.
בעקבות הפעילות בכיתה ולקראת חופשת הקיץ יש לקרא ולחתום על האמנה בתאריך ה 17/6 אחרי הצהריים. בפורום הכיתתי יש לפרסם היגד נוסף שיש להוסיף לאמנה לדעתכם. לקריאה וחתימה יש ללחוץ על התמונה
שיהיה בהצלחה !!!!
תלמידי שכבה ה מבית ספרנו, חוו תהליך כתיבת מכתבים משותפת למול תלמידים מבית ספר יהודי בפלורידה.
פרויקט היוקרה הקהילתי "גשר הדורות" של המועצה המקומית סביון, בית הספר סביון גני יהודה ואיקה זהר, מגיע לשנתו השלישית עם מופע מרהיב המספר את סיפורי הוותיקים, והשנה "סיפורי לך לך" מעברים ממקום למקום, גירוש, בריחה, התמודדות עם זרות, שפה, תרבות חדשה, מזג אוויר, מצב כלכלי. תלמידי שכבת ח' שהצורפו לפרוייקט, ליקטו את סיפורי סביהם וסבתותיהם וארגו את הכל לגשר חדש בין הדור הוותיק לדור הצעיר. מסע שמתחיל במילים "ויאמר ה' אל אברם: לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך." מופע של סצינות על הבמה, על המסך. מופע של צחוק, מוסיקה ודרמה. גשר הדורות 2014 - בימוי, כתיבה ועריכה, איקה זהר בשיתוף תלמידי שכבת ח' בבית הספר סביון גני יהודה. יזמית הפרויקט נועה יזדי, הפקת וידיאו תיכון מסכים לתקשורת, אור יהודה, מפיקה יעלה זהר ברוור, מפיקה בפועל נעמה ליס, צילום ועריכת וידיאו אלון זהר, ניהול מוסיקלי ועריכת טריילר אלעד פרץ, יצירה משותפת של תלמידי ח' ואיקה זהר , עוזר במאי יובל קרוא, כוריאוגרפיה אביב קואן.
מגוון תמונות וסרטונים מהטקס המרגש
בואו לפגוש נושאים מדעיים של אופטיקה ומתמטיקה באופן חווייתי. הנכם מוזמנים לסייר בין התחנות הפזורות ברחבי בית הספר וליהנות מלמידה אחרת.
מידי בוקר נלמד אודות מדען או מגלה. מיהו אותו המדען? מה הייתה תגליתו? כיצד הואילה לאנושות? הסתקרנתם?
ביום שלישי 13.5.14 התקיים הפנינג משחקים במתמטיקה בהובלת צוות מתמטיקה שלנו. היכנסו וצפו בתמונות מהחווייה !
עשרות מתנדבי ורכזי עמותת "פוש", ביניהם תושבי סביון, התכנסו בבית הספר ללימוד מעשי של תקשורת אפקטיבית בין מבוגר לילד, בדגש על המפגש עם הילד וכיצד קשר נולד. מתנדבי העמותה מקדישים מזמנם וממרצם לקידום לימודי לילדים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, הזקוקים לעזרה בלימודים.
תמונות מהטקסים המרגשים לזכר קורבנות השואה ולחללי מערכות ישראל ופגועי האיבה
תמונות וסרטונים מהטקס
פתיחת בוקר עם ארוחת בוקר חגיגית, משולבת בשיח חברתי
תלמידי סביון מצטרפים ליום שיא של התנדבות בכל הארץ על מנת לעודד את רוח ההתנדבות והמעורבות החברתית בישראל.
תמונות מהטקס המקסים
מגוון פעילויות וסדנאות ותוצרים של תלמידים שהוכנו בבית הספר
החידון מיועד לתלמידי ה - ו , בין הפותרים נכונה יוגרל טאבלט
תלמידי בית הספר בכיתות ד-ז ממשיכים להשקיע והתוצאות לא מאחרות להגיע. אחרי שעברו את שלב המתבונן (השלב הראשון בשיטה) בו בחנו את הסביבה ולמדו להכיר אותה, כעת הגיעו לשלב השני . התלמידים לומדים לפענח את עצמם, בונים מצגת שלוקחת את הטכנולוגיה בשירות האישי ועושים אינטגרציה עם מי שהם באמת.
סרטון חינוכי חווייתי ללימוד שירת "התקווה" ולמטרות לימודיות בלבד!
בעקבות רצף הפעילויות שקיימנו בבית הספר מבר הפיתויים ומעגל התובנות ועד לצילומים באולפני רשת, וחידון אחד נגד מאה (פיילוט), בית ספרנו נבחר להדגים ביום העיון המחוזי לעמיתים בנושא מניעת סמים ואלכוהול, את תקציר הפעילות שנעשתה, על מנת ללמוד ממנה וליישמה בבתי הספר ברחבי הארץ, ובהמשך את סיכום הפעילות כולה ברמה ארצית.
נאמני פינת החי ושירי הוטרינרית, גאים להציג את הדף הראשון המקוון של פינת החי שלנו
אתגר החשיבה החודשי מורכב מ3 רמות קושי שונות. בהנאה והצלחה !
תמונות וסרטונים מהמפגש המרגש שקיימנו
חברת דיבייט חברת ההדרכה והייעוץ הגדולה בארץ לתקשורת בינאישית וניהול.אנו מכשירים כיצד לשכנע ולנהל באמצעות כלים המתרגמים אינטואיציה הקיימת בכולנו למתודולוגיה אותה ניתן לשכפלבאמצעות הדרכות וייעוצים אישיים מחד, ומאידך באמצעות טכנולוגיה, סרטונים והובלת פרויקטים .
21/12 הינו היום הקצר ביותר בשנה ומסמל את פתיחת החורף - קצת מידע ...
לומדים על המהפכה החקלאית ששינתה את אורך חיינו וזורעים שדה חיטה בחצר בית הספר. נערוך מעקב אחר תהליך הצמיחה במהלך השנה. נתחיל בתפילה לגשם ונמשיך באפייה של דברים טעימים במיוחד !
סרטון קצר על הפעילות המהנה ובעיקר טעימה !
טל קרוא היקר, תודה רבה על רוח ההתנדבות ועל הנצחת זכרו של גיל האהוב ועל הכנסת ילדי השכבה הצעירה לאווירת חנוכה משמחת. איריס, צוות מורות א+ב וכל השכבה הצעירה!
תמונות וסרטון ממגוון הפעילויות העשיר שהתקיימו
תלמידים יקרים, לפניכם קישור לשאלון אנונימי. היכנסו ומלאו אותו. לבסוף לחצו על "שלח".
תמונות וסרטונים מהמפקד
מנהל מדע וטכנולוגיה מקיים שיעורים סינכרוניים לטובת הורים מורים ותלמידים המעונינים ללמוד יותר על הספרים הדיגיטלים - בית הספר עובד עם מטח וספרשת - אתם מוזמנים להצטרף להרצאות לפי המערכת המצורפת . לחיצה על התמונה תשלח אתכם לכניסה לכיתות המקוונות.
בבוקר יום חמישי, תלמידי ז-ח, זכו לחווייה קולינרית נוספת עם המורה גל. התלמידים בישלו, טיגנו ואפו מטעמים משלושת היבשות הסובבות אותנו: בליני מאירופה מנדזי מאפריקה ואורז מטוגן עם ירקות מאסיה. להם היה טעים ומהנה ועל מנת שגם אתם תקחו חלק מהחווייה, מצרפים אנו לכם המתכונים והתמונות ...
לאחרונה קיבלנו פניות רבות של תלמידות ותלמידים, המבקשים לחשוף ולהציג יוזמות שלהם בתחומים שונים. אחת לחודש, נפרסם באתר דוגמאות שונות ונשמח לקבל תגובותיכם. צפייה וגלישה מהנה !
תלמידים יקרים, אנו מזמינים אתכם להמשיך ולהגיע בימי חמישי, בזמן ההפסקה הגדולה, למפגש פנים מול פנים עם החברים בפינת החי.
במסגרת שיעורי המדעים לשכבה ג, למדנו עם המורה איריס ארד על מאפייני עונת הסתיו, על מגוון הצומח והחי. על מנת לספק לתלמידינו חוויית למידה אחרת, משפחתו של דן, ששוכנת בדיוק ממול לשער בית הספר, אירחה אותנו בביתה, וזימנה לנו לצפות מקרוב בחצב ולטעום ממגוון פירות העונה שנקטפו היישר מהעץ.
תלמידי שכבות ח'-ט' פגשו את הצייר רונן ארגלזי, משותק המצייר באמצעות פיו. רונן סיפר את סיפור חייו, כיצד מתמודד הוא עם קשייו והראה מיצירותיו המרשימות.
השנה, בכל יום הולדת, תלמידי שכבה א', יוזמים הפעלות יצירתיות וגם טעימות. הפעם ביום הולדתו של מורל הצעיר, המרכיב המרכזי היה "מר מרשמלו". מצרפים מקבץ תמונות מההפעלה, תיהנו !
בית ספרנו נבחר כחוד החנית של תכנית הניסוי הארצית - חדשנות פדגוגית באמצעות ספרים דיגיטליים. במסגרת התכנית, תלמידי שכבה ה הצטרפו לעבודה מודל כיתה חכמה (בדומה לזה הפועל בשכבות ו-ט), בה עמדת מרה מקוון ולכל תלמיד מחשב משלו.
אנו מזמינים את התלמידים המעוניינים להשתתף בפעילות מיוחדת של תכנות בקוד פתוח בסיסי, יחד עם כל העולם בשבוע המחשבים. פרטים נוספים ניתן לקבל אצל אילן הורוביץ. ניתן להשאיר את שמכם וגם להעלות שאלות כתגובה לכתבה זו.
יוצרים קולאז' מילים בנושא שימוש חוזר באמצעות אתר tagxedo, מבשלים פהיטות ויוצרים סלט בריאות תוך היכרות עם ערכים תזונתיים והעיקר נהנים !!!
חווייה, יצירתיות וחשיבה ...
קובי הפתיע את תלמידי שכבה א', והקריא את סיפורה של דליה רביקוביץ "מיכה ומכבי האש".
10:39 (19/10/13) טל דיין
סיכום מגוון הפעילויות שהתקיימו בבית ספרנו
מהמתרחש בבית ספרנו
משולחן המנהל
אודות
למידה בשעת חירום
שכבות וכיתות
ארכיון תשע"ג-תשע"ה
מקצועות לימוד
ספקי תוכן
מרכז מורים- ו'- ט'
הבוגרים שלנו